Довідник з української мови

МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ

Вигук як особлива частина мови

Кома і знак оклику при вигуках

1. Вигуки виділяються комами, якщо вони вимовляються без особливої сили. О, коли б ми в ганебних справах були такі ж соромливі і боязкі, як це часто ми буваємо боязкі і хибно соромливі у порядних вчинках (Г. Сковорода). Ах, скільки струн в душі дзвенить! (О. Олесь).

2. Кома не ставиться:

а) після однозвучних із вигуками часток ну, ох, ой. Ну що б, здавалося, слова... (Т. Шевченко). Ох і зрадів же він! Ой не світи, місяченьку, не світи нікому (М. Старицький);

б) після вигуків, що стоять перед особовим займенником, за яким іде звертання. Гей ти, поле колоскове, молодість моя! (В. Сосюра).

3. Якщо вигук вимовляється з підсиленням, після нього ставиться знак оклику. У! Які ж округи скелі та шпилі! (Леся Українка). Ух! Який страшний ти, вовче, — не дивись на мене довше! (О. Олесь).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.