Довідник з української мови

СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ

Просте речення

Особливості узгодження присудка з підметом, вираженим словосполученням або складноскороченим словом

Присудок узгоджується в множині з підметом — словосполученням, вираженим іменником у називному відмінку та іменником в орудному відмінку з прийменником з. Рано звечора погасили світло син з матір´ю (Панас Мирний).

Присудок узгоджується в множині й однині з підметом, вираженим кількісним числівником та іменником у називному чи родовому відмінку. Шість чоловіків увійшли в ліс (І. Нечуй-Левицький). Як напише один дурень, то сто розумних не розбере (Народна творчість).

Присудок узгоджується в однині з підметом — словосполученням, вираженим іменником зі словами багато, більшість, мало, чимало, частина, решта, кілька тощо. Багато років минуло з того часу, чимало води втекло. Пройшло в мовчанні кілька хвилин (М. Коцюбинський).

Присудок узгоджується з підметом — складноскороченим словом у тому ж роді і числі, що й основне слово у словосполученні, від якого утворено абревіатуру. ХНУ (Харківський національний університет) виховав у своїх стінах багатьох видатних учених. БМУ (будівельно-монтажне управління) розпочало реконструкцію.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.