Довідник з української мови

СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ

Означення, додаток і обставини як другорядні члени речення

Прикладка як різновид означення

Прикладкою називається означення, що виражається іменником, узгодженим із пояснюваним словом у відмінку.

Це може бути власна назва міст, сіл, річок, озер тощо, професія, рід занять, вік, національність, поетична характеристика тощо. Прикладка буває непоширеною, вираженою одним словом, і поширеною, вираженою сполученням слів. Один тільки дядько Самійло не піддавався воронячим чарам (О. Довженко). Десь там ... було велике місто Слов´янськ (Григір Тютюнник). Ось приходить і другий підпасич — Грицько, Чупрунів син , хлопчик однакових з Чіпкою літ (Панас Мирний). Буду я навчатись мови золотої у трави-веснянки, у гори крутої... (А. Малишко). Бурями сійтеся, бурями, маки — червоні вогні (В. Чумак).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.