Довідник з української мови

СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ

Просте ускладнене речення

Речення з кількома рядами однорідних членів

У реченні може бути декілька рядів однорідних членів. Наша дума, наша пісня не вмре, не загине (Т. Шевченко). Голос, тонкий, гнучкий, дзвінкий, так і розходився на всі боки: то розлягався у високім просторі, то слався по землі, по зелених житах, то завмирав оддалеки на полях розлогих, то вливався в душу якимсь несвідомим щастям (І. Нечуй-Левицький).

Однорідні члени речення вимовляються з інтонацією переліку, і на них падає логічний наголос.

 

Зверніть увагу!

Не є однорідними:

а) повторювані слова, що вживаються задля підкреслення тривалості дії, множинності осіб, явищ або предметів, підсиленого вияву ознаки тощо. Сиплеться, сиплеться, сиплеться тихою мрією сніг (М. Ситник). Прощання, прощання, прощання щокроку, щобожої днини (І. Жиленко). Висока, висока гора (О. Ковінька);

б) два дієслова в тій самій формі, що виступають у ролі присудка (у значенні дії та її мети, несподіваної або мимовільної дії). Ой ти, гарний Семене, прийди сядь коло мене (Народна творчість).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.