Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Довідник з української мови

СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ

Просте ускладнене речення

Узагальнювальні слова в реченнях з однорідними членами

При однорідних членах можуть бути узагальнювальні слова, які виступають тими ж членами речення, що й однорідні. Іноді вони відірвані від однорідних іншими членами речення. Усе таке веселе в тій хаті було, прибране, осяюще: і кужіль м´якого льону на жердці, і чорний кожух на кілку, і плетена колиска з дитиною (Марко Вовчок). Золоті верхи церков Києва, строкаті натовпи людські на березі, збройна дружина в лискучих панцирах — все звеселяло серце Ірини (П. Загребельний). Скрізь: на деревах, на кризі, на сивій пелені снігу — лежала мовчазна засторога приснулої небезпеки (Ю. Мушкетик).

Як узагальнювальні найчастіше вживаються слова все, скрізь, всюди, завжди, ніхто, ніщо, ніколи й под., рідше різні частини мови, іноді цілісні словосполучення та фразеологізми. Сонце, і небо, і земля, і квіти — ніщо не затулить і не висвітлить творчість неприглядності (О. Довженко). І от знайшлися в цих місцях багатства небувалі: і хутра, й будівельний ліс, і золото блискуче (Н. Забіла). Лежала тут усяка всячина: колесо з велосипеда, стара лампа, гачки, ключі.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.