Довідник з української мови

СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ

Речення зі звертаннями, вставними словами (словосполученнями, реченнями)

Розділові знаки при звертанні

1. Звертання виділяються комами. Де ти, милий, чорнобривий? (І. Котляревський). Олесю, серденько, співай веселенько! Весняного ранку співай, моя люба, веснянку! (Леся Українка).

2. Вигуки, крім о та ой, які виконують роль підсилювальних часток, відділяються від звертання комами. Гей, блискавице, громова сестрице, де ти? (Леся Українка). Не плач, о Україно... (Ф. Прокопович). Ой дівчино, шумить гай (Народна творчість).

3. Звертання, з´єднані сполучниками і, й, та, комою не розділяються. Дар нелегкий ваш, досвіде й спокою, дар розуміти, знати і мов чать (Є. Плужник).

4. Якщо в художній мові звертання розділене іншими словами, виділяється комами кожна його частина. Пречиста діво, радуйся, Маріє (Ю. Федькович).

5. Після звертання, що вимовляється з особливою силою, ставиться знак оклику, а наступне слово пишеться з великої літери. О хвилі вітрові! О сонячні квітки берегові! Перлистих сліз не можете ви стримати... (В. Діденко).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.