Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Довідник з української мови

СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ

Речення з відокремленими членами

Відокремлені обставини, виражені сполученням іменників із прийменниками

Відокремлюються комами обставини причини, умови, допусту, виражені сполученням іменників із прийменниками незважаючи на (завжди), всупереч, наперекір, попри, у зв´язку з, залежно від, на відміну від, завдяки, внаслідок, з причини, за браком, за наявністю, згідно з, за згодою, на випадок, відповідно до (при значній поширеності, відсутності тісного зв´язку з основною частиною речення). Теоретична філософія Сковороди, незважаючи на зовнішню, іноді релігійно-біблійну оболонку, була для того часу прогресивною (П. Попов). Було, незважаючи на травень, душно, як улітку (М. Коцюбинський). Оригінальна українська назва ягід журавлина, всупереч живому мовленню й рекомендаціям словників, у радіо- та телепередачах чомусь замінюється словом клюква (О. Пономарів). Але: Все сталося всупереч передбаченню. А Чіпка, наперекір світові й людям, якийсь веселий, радий (Панас Мирний). Але: Вона зробила це наперекір усім. Попри культівсько-застійне глухоліття, попри будь-які кон´юнктурні перепади, він [Дмитро Білоус] завжди безхитрісно, завзято і навіть азартно служив і служить Слову (В. Чуйко). Але: Ми досягнемо мети попри усі перешкоди. Згідно з найпоширенішою класифікацією, виділяються п´ять стилів мовлення офіційно-діловий, науковий, публіцистичний, художній, розмовний. Але: Заняття проводяться згідно з розкладом. 1 січня 1990 року українська мова, відповідно до прийнятого Верховною Радою Закону про мови, офіційно визнана державною мовою України. Але: Відповідно до цього Закону гарантується вільний розвиток усіх мов, поширених на території України.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.