Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Довідник з української мови

СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ

Пряма і непряма мова. Діалог

Синтаксичний розбір речення з прямою мовою

Послідовність розбору

1. Указати, що дане речення є реченням із прямою мовою.

2. Виділити слова автора і пряму мову.

3. Розібрати слова автора і пряму мову як відповідні прості речення.

4. Пояснити розділові знаки.

«Назбирай, Петрику, жменю малини!»— гойкнув Василь услід сину (І. Чендей).

 

Зразок розбору

Це речення з прямою мовою. Слова автора — гойкнув Василь услід сину. Пряма мова — «Назбирай, Петрику, жменю малини!» Слова автора виражені розповідним, неокличним, простим, поширеним, двоскладним, повним реченням. Пряма мова виражена спонукальним, окличним, простим, поширеним, односкладним, означено-особовим, повним реченням, ускладненим звертанням Петрику, з головним членом, співвідносним із присудком, назбирай. Після прямої мови, що становить собою окличне речення, перед словами автора ставимо тире.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.