Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Довідник з української мови

СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ

Складносурядне речення

Складносурядне речення, його будова і засоби зв´язку

Складносурядним називається складне речення, частини якого синтаксично рівноправні й поєднані між собою інтонацією та сполучниками сурядності.

Верби сплакували листям, і золоті сльози гнало за водою (Григорій Тютюнник). Птахи сполохано злетіли, а з їхніх крил на воду обтрусилися краплі (М. Стельмах). Батько ніколи досі не чув такої гри, але музика була йому дивно знайома (О. Донченко). Де-не-де біля вирв сивіє безводний полин або кущиться пахучий чебрець (О. Гончар). Чи світ не той, чи доля відцуралась? (Л. Глібов).

Основними засобами, якими частини поєднуються у складносурядне речення, є зв´язок за змістом, сполучники сурядності та інтонація. Наприклад, у складносурядному реченні В орача руки чорні, та хліб білий (Народна творчість) частини поєднані за змістом протиставленням, сурядним сполучником та і спадною інтонацією розповідного речення.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.