Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Довідник з української мови

СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ

Основні види складнопідрядних речень

Складнопідрядні речення з підрядними місця

Підрядні частини місця вказують на місце чи напрям дії головної частини або конкретизують значення обставини місця головної частини. Вони відповідають на питання де? куди? звідки? й приєднуються до головної частини за допомогою сполучних слів де, куди, звідки. Де гуляв я по чужому полю, всі сліди мої посікла осока (В. Підпалий). Куди ноги, туди й голова (Народна творчість). Мала [дочка] виходила на береги, туди, звідки видно до гаю (Марко Вовчок).

У складнопідрядному реченні підрядні місця можуть стояти після головної частини, перед нею або в середині її і можуть мати в головній частині співвідносні прислівники (тут, там, туди, звідти, скрізь та ін.), що уточнюються підрядною частиною. Не плач і не ходи туди вечорами, де стежки тернами втикані... (У. Самчук). Де полягла козацька голова думлива, виріс там будяк колючий та глуха кропива (Леся Українка). Там, де Ташань робить круте коліно, напроти садиби, вир (Григорій Тютюнник).

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.