Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Довідник з української мови

СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ

Основні види складнопідрядних речень

Складнопідрядні речення займенниково-співвідносного типу

Займенниково-співвідносними називають такі складнопідрядні речення, у яких підрядна частина пояснює співвідносний займенник головної частини. Хвала тому, хто людям у приполі несе слова, подібні хлібу й солі, і співи, гідні слави сіяча (М. Рильський). Хто має розум, той не їде зимою возом (Народна творчість). Яка корова, таке й теля (Народна творчість).

Найтиповішими співвідносними займенниками в таких реченнях є вказівні той, такий та означальні все, всякий, кожен. Підрядні частини займенниково-співвідносних складнопідрядних речень поєднуються зі співвідносними словами головної частини за допомогою сполучних слів-займенників хто, що, який, чий, котрий і відповідають на питання хто? що? який? Таким чином, структурною основою речень цього типу є попарне об´єднання займенників, один із яких входить до головної частини, а другий — до підрядної: той - хто, той - що, такий - який, все - що, всі - хто, всякий - хто, кожен - хто. Самотнім не є той (хто?), хто вміє думати (Народна творчість). Блаженні ті (хто?), що в мир і тишу вірять! (С. Гординський). Яка хатка, така й паніматка (Народна творчість) — паніматка така (яка?) - яка хатка. За все (за що?), що маю, дякую тобі (М. Луків). Я зібрав усіх (кого?), кому Арес поклав у десниці жну зброю (В. Чемерис). Я цікаво приглядався до кожного (до кого?), кого зустрічав (Є. Гуцало).

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.