Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Довідник з української мови

СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ

Основні види складнопідрядних речень

Розділові знаки в реченні з кількома підрядними

1. Між підрядними частинами кома ставиться, якщо вони:

а) однорідні й не з´єднані сполучниками. Де солодом пахне пшениця, де поле осіннє рябе, в твоїх темно-карих зіницях веселого бачу себе (М. Сом);

б) однорідні й поєднані повторюваними сполучниками і ... і, або ... або, чи ... чи та ін. Ану-ну, погляньте, чи ковалівці до чого-небудь здатні, чи, може, тільки їм змії з паперу пускати (С. Васильченко);

в) зв´язані за способом послідовної підпорядкованості. [Іван] хотів шукати Марічку, але не знав, в який бік іти, бо не помітив, куди вона зникла (М. Коцюбинський).

2. Кома не ставиться між підрядними частинами, з´єднаними неповторюваними сполучниками і (й), та, або, чи. У дворі здіймається такий неймовірний галас, наче тут завалився будинок або трапилось ще щось страшніше (А. Любченко).

3. Крапка з комою ставиться між значно поширеними однорідними підрядними частинами, не з´єднаними між собою сурядними сполучниками.

Весняної ночі, як в небі високо

Стоять білі хмароньки в крузі;

Як вітер шепоче й зітхає глибоко

У сонному темному лузі;

Як тихо усюди, і в полі, і в хаті,

Як співи затихнуть дівочі;

Як втомиться мати співати дитяті

Й закриє утомлені очі;

Як сни золотії колишуть дитину

І стелять їй мрії барвисті;

Як сам соловейко малий на хвилину

Замовкне в кубелечку в листі,—

Тоді затремтять полохливо-швиденько

Скрізь тіні химернії дрібні...

Леся Українка

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.