Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Довідник з української мови

СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ

Складне речення з різними видами зв´язку (складна синтаксична конструкція)

У складних реченнях можуть поєднуватися різні види синтаксичного зв´язку: сполучниковий (сурядний і підрядний) і безсполучниковий. Такі речення називаються складними реченнями з різними видами зв´язку, або складними синтаксичними конструкціями.

 

Складні речення із сурядним і підрядним зв´язком

Складні речення із сурядним і підрядним зв´язком за будовою поділяються на три основні види:

1.   Складні речення, у яких від однієї з частин, поєднаних сурядним зв´язком, залежить одна чи кілька підрядних.

Павло розпріг коней і пустив пастися, а новобранці зараз же взялися за свої торби, щоб трохи підкріпитися з дороги (Григорій Тютюнник).

 

 

 

Даринці вже здається, що минуло бозна-скільки часу, що вже й ніч скоро збіжить, а мати все порається (А. Дімаров).

 

 

 

2.   Складні речення, у яких кожна з частин, з´єднаних сурядним зв´язком, має одну чи кілька залежних від неї підрядних.

До моря б я побіг, де лащуть берег хвилі, але мені згадаються в той час твої і ласки, й руки білі, що на плечах моїх були не раз (О. Олесь).

 

 

 

3.   Складні речення, у яких дві чи кілька частин, з´єднаних сурядним зв´язком, мають спільну підрядну.

Уже сонце похилилося на захід і заходило надвечір´я, як вони [мисливці] сиділи, потомлені, на колоді в гущавині перед великою галявиною (І. Багряний).

 

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.