Довідник з української мови

ЛЕКСИКА

Загальновживані слова

Основу лексичного складу української мови становлять слова, які розуміють і вживають усі носії мови незалежно від місця помешкання й роду занять. Ці слова називаються загальновживаними.

До загальновживаних належать такі основні групи слів на позначення: спорідненості і свояцтва (мати, батько, брат, дочка, дід), частин та органів тіла (голова, рука, нога, вухо, серце), явищ природи (сніг, мороз, вітер, туман, земля, сонце, повітря), тварин (корова, свиня, вовк, сорока), рослин (клен, дуб, осика, вишня), приміщень і їх частин (хата, кімната, вікно, двері, поріг), їжі й питва (борщ, вареник, сметана, молоко, квас, кисіль), різних предметів (сокира, коса, граблі, стіл, ліжко, стілець), процесів праці (жати, носити, орати), почуттів людини (радість, горе, щастя, гнів), ознак (тихий, добрий, білий), числових понять (два, сорок, тисяча, декілька), абстрактних понять (мрія, доля, життя, совість, воля) тощо.

Загальновживані слова входять у наше повсякденне мовлення і вживаються без обмежень у всіх стилях мови.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.