Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Довідник з української мови

ЛЕКСИКА

Професійні слова (терміни)

В українській мові є слова, які вживаються в мові людей певних професій: лікарів, музикантів, інженерів, програмістів, будівельників тощо. Ці слова позначають знаряддя й матеріали праці, процеси виробництва, характерні для різних галузей і спеціальностей. Наприклад: домна, вагранка, мартен (у металургів); бетон, бетонування, риштування (у будівельників); наркоз, ін´єкція, процедура (у лікарів); камбуз, кубрик, такелаж, рея, зюйд-вест (у моряків) тощо.

Слова, властиві мовленню людей певної професії, називаються професійними.

Професійні слова і терміни широко представлені в спеціальних журналах, довідниках, словниках, а також у художніх творах, коли йдеться про трудову діяльність людей певних професій.

У складі професійної лексики значне місце належить словам-термінам, що позначають чітко окреслені наукові поняття в певній галузі знань. Наприклад: катет, тангенс, інтеграл, логарифм, теорія множин — математичні терміни; товар, вартість,рента, дотація — економічні; тема, сюжет, жанр, лірика, строфа, ямб — літературознавчі тощо.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.