Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Довідник з української мови

ФРАЗЕОЛОГІЯ

У лексиці української мови поряд з окремими словами вживаються стійкі словосполучення і навіть цілі речення (вислови), що за своїм змістом дорівнюють одному слову і можуть замінятися синонімом. Наприклад: клювати носом - куняти, п´ятами накивати - утекти, пустити червоного півня - підпалити, ні пари з уст - мовчати, грати першу скрипку - бути найголовнішим, як кіт наплакав - мало, хоч до рани прикладай - лагідний тощо.

Стійкі сполучення слів називаються фразеологізмами.

За будовою фразеологізми складаються з двох і більшої кількості слів: замітати сліди, защипнути язика на петельку.

У реченні фразеологізм (фразеологічний зворот) завжди виступає одним членом речення, із скількох би слів він не складався. Я собі думала, як ото наші хлопці грають и мовчанку (Леся Українка). Жив собі, як вареник у маслі (Ю. Збанацький). Хто баляндраси точить, хто лає подушне й мирське (Є. Гребінка).

До фразеологізмів, або фразеологічних словосполучень, також належать народні прислів´я, приказки, влучні слова видатних людей («крилаті вислови»), усталені звороти на зразок взяти до уваги, брати участь тощо.

Значення фразеологізмів пояснюється у фразеологічних та часто в тлумачних словниках.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.