Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Довідник з української мови

БУДОВА СЛОВА. ОРФОГРАФІЯ

Розбір слова за будовою (морфемний розбір) Послідовність розбору

1. Закінчення і його значення.

2. Основа.

3. Корінь (добір одного-двох споріднених слів).

4. Префікс, суфікс (добір одного-двох слів із тим самим префіксом, суфіксом). Значення префікса, суфікса, якщо зрозуміле.

 

Зразок усного розбору

Безшумна (хода ).

Закінчення вказує, що слово є прикметником у формі жіночого роду називного відмінка однини. Основа безшумн- складається з кореня, префікса і суфікса. Корінь шум-, споріднені слова — шум, шуміти. Префікс без- має значення “відсутність чогось” і вживається також у словах безхмарний, беззмістовний. Суфікс -н- має значення відношення до чогось, він є в словах шкільний, природний.

 

Зразок письмового розбору

безшумна; шуміти, безхмарний.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.