Довідник з української мови

БУДОВА СЛОВА. ОРФОГРАФІЯ

Найпоширеніші випадки чергування голосних і приголосних звуків

Написання префіксів з- (зі-, с-), роз-, без-

1. Префікс с- пишемо перед к, п, т, ф, х, які позначають глухі приголосні: скомпрометувати, спідлоба, створений, сформульований, схвалення.

2. Префікс з- (іноді із-) пишемо перед буквами, які позначають усі інші приголосні (глухі і дзвінкі) та голосні: зберегти, зведений, зглянутися, здивування, зекономити, зжатий, ззовні, злинялий, зорієнтуватися, зрозуміти, зсихання, зумовлений, зцілити, зчеплення, зшивати, зщулений; іззаду, ізнов, ізнизу.

3. У префіксах без-, роз-, воз-, через-, між-, над-, від-, під-, перед-, понад-, об-, пишуться з, ж, д, б, які ніколи не змінюються перед буквами на позначення глухих приголосних: безперервний, розкидати, возз´єднання, черезсмужжя, міжпланетний, надприбуток, відтінок, підхопити, передплата, понадстроковий, обкопати.

Зверніть увагу!

У деяких словах поряд із префіксами з-, с- уживаються префікси зі-, зо-, зу зібрати, зів´ялий, зігнаний, зігнити і зогнити, зігріти і зогріти, зіжмаканий і зжмаканий, зімліти і зомліти, зім´яти, зіпертися і спертися, зіпріти і зопріти, зісковзнути і зсковзнути, зіскочити і зскочити, зітерти і стерти, зітліти і зотліти, зітхання, зустрітися.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.