Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Довідник з української мови

БУДОВА СЛОВА. ОРФОГРАФІЯ

Найпоширеніші випадки чергування голосних і приголосних звуків

Написання префіксів пре-, при-, прі-

1. Префікс пре- вживається для вираження найвищого ступеня вияву ознаки (його можна замінити прислівником дуже): пребагато, прекрасно, пречудовий, препоганий.

2. Префікс при- вживається в словах, що означають:

а) наближення: привезти, приїхати, притягти, прикінцевий;

б) приєднання: прибити, прикріпити, причепити, пришити;

в) частковість дії: приспівувати, присісти, прикрити, примружити;

г) результат дії: приборкати, призначити, приректи, приручити.

3. Префікс прі- вживається в 4 словах: прізвище, прізвисько, прірва, прірвистий. Запам´ятайте правопис слів зі складовими частинами пре- і при-: президент,презирливість, прейскурант, прелюдія, прем´єр, препарат, престиж, престол, претендент, претензія; привілей, принаймні, природний, пристосування, притаманний, непритомний, непричетний.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.