Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Довідник з української мови

СЛОВОТВІР. ОРФОГРАФІЯ

Твірна основа. Словотвірні суфікси, префікси

Слово, від якого утворилося інше, називається твірним. Утворене слово є похідним.

Спільна частина твірного і похідного слів називається твірною основою, а префікси і суфікси, якими похідне слово відрізняється від твірного, називаються словотвірними.

Так, іменник вихователь утворився від дієслова виховати (вихователь — це людина, яка вміє виховати). Спільною частиною для обох слів є твірна основа вихова-. Відрізняється похідне слово від твірного суфіксом -тель, отже, цей суфікс є словотвірним, а спосіб творення іменника вихователь — суфіксальний.

Таким чином, щоб визначити, як утворене слово, необхідно виділити твірну основу і словотвірний засіб. Твірна основа позначається квадратною дужкою вгорі, а словотвірний префікс чи суфікс — значком суфікса з горизонтальною рискою вгорі

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.