Довідник з української мови

СЛОВОТВІР. ОРФОГРАФІЯ

Основні способи словотворення

Словотвірний розбір слова

Послідовність розбору

1. Слово в початковій формі.

2. Від якого слова утворене.

3. Твірна основа.

4. Словотвірні префікси, суфікси.

5. Спосіб творення.

Зразок усного розбору

1. По-зимовому. 2. Слово утворене від прикметника зимовий. 3. Твірна основа — -зимов-. 4. Словотвірний префікс по- і суфікс -ому. 5. Спосіб творення — префіксально-суфіксальний.

1. Різнобарвний. 2. Слово утворене від слів різний і барви. 3. Твірні основи різн-, барв- поєднані голосним [о]. 4. Словотвірний суфікс -н-. 5. Спосіб творення — складання основ із додаванням суфікса.

1. Біг. 2. Слово утворене від дієслова бігати. 3. Твірна основа — біг- (усічена). 4. Слово утворене відкиданням суфікса -. 5. Безсуфіксальний спосіб творення.

Зразок письмового розбору

по-зимовому зимовий, різнобарвний різний, барви, бігØ бігати.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.