Довідник з української мови

СЛОВОТВІР. ОРФОГРАФІЯ

Основні способи словотворення

Сполучні о, е, є в складних словах

Складні слова можуть утворюватися за допомогою сполучних о, е, є.

Букву о пишемо, коли перша частина слова утворена від прикметника або закінчується твердим приголосним: жовтогарячий, шлакоблок, водограй, але овочесховище.

Букву е пишемо, коли перша частина слова утворена від іменника з м´якою основою: кільцеподібний, волелюбний, буревій, землетрус, вогнегасник.

Букву є пишемо, коли перша частина слова закінчується голосним або подовженим приголосним: краєзнавчий, боєздатний, життєстійкість, насіннєсховище.

Іноді між частинами складних слів пишеться и: семизначний, чотирикутник, пройдисвіт, варивода, горицвіт. Перша частина таких слів — це числівник у називному чи родовому відмінку або дієслово в 2-й особі однини наказового способу.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.