Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Довідник з української мови

ФОНЕТИКА. ОРФОЕПІЯ. ГРАФІКА. ОРФОГРАФІЯ

Позначення звуків мовлення на письмі

Алфавіт

Звуки ми вимовляємо і чуємо. На письмі звуки позначаються буквами (літерами). Букви є тими умовними знаками, якими передаються на письмі звуки мовлення.

Сукупність букв, розташованих у певному, традиційно визначеному порядку, становить алфавіт (або азбуку, або абетку). Кожна буква алфавіту має свою назву.

Буква

Назва

Буква

Назва

Буква

Назва

А, а

а

І, і

і

Т, т

те

Б, б

бе

Ї, ї

ї

У, у

у

В, в

ве

Й, й

йот

ф, ф

еф

г, г

ге

К, к

ка

X, х

ха

Ґ, ґ

ґе

Л, л

ел

Ц,ц

це

Д, д

де

М, м

ем

Ч, ч

че

Е, е

е

Н, н

ен

Ш, ш

ша

Є, є

е

О, о

О

Щ, щ

ща

Ж, ж

же

П, п

пе

ь

м´який знак

3, з

зе

Р, р

ер

Ю, ю

ю

И, и

и

С, с

ес

Я, я

я

Усього в українській абетці 33 букви; із них 32 букви передають на письмі 38 звуків, а ь (м´який знак) позначає м´якість приголосних на письмі. Букви бувають друковані і писані і мають дві форми — велику та малу.

Алфавіт необхідно добре знати, оскільки в алфавітному порядку розміщуються слова в словниках, енциклопедіях, книжки на бібліотечних полицях. За алфавітом складають списки людей, каталоги книжок тощо. Причому, розташовуючи слова за алфавітом, ураховують не тільки перші, а й усі наступні букви.

Апостроф і дефіс до знаків алфавіту не входять і при розміщенні слів за алфавітом не враховуються.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.