Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Довідник з української мови

МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ

Іменник

Іменники - назви осіб

Суфікси -ець (-єць), -ик, -ник, -чик, -ар (-яр), -up (-ір), -ер, -ач (-яч), -ич, -ист (-іст), -тель служать для утворення назв людей за ознакою їх діяльності, за професією: кравець, нафтовик,розвідник, льотчик, вугляр, бригадир, банкір, стажер, трубач, підпасич, тенісист, баскетболіст, мислитель.

Суфікси -к , -иц , -их , -ес служать для творення іменників на позначення назв осіб жіночої статі від назв чоловічої статі: співак - співачка, грузин - грузинка, учень - учениця, коваль - ковалиха (дружина коваля), поет - поетеса.

Суфікси -анин (-янин), -чанин, -ин, -ець, -ич, -ак (-як), -ит утворюють назви осіб за національною ознакою і місцем помешкання: черкащанин, подолянин, полтавчанин, грузин, полтавець, костромич, туляк, одесит.

Суфікси -ань, -к, -ик, -ник, -ець, -ак (-як), -ун утворюють назви осіб за зовнішніми та іншими ознаками: губань, незнайко, розумник, сміливець, дивак, веселун.

Суфікс -івн- (-ієн-) служить для творення жіночих імен по батькові (Павлівна, Сергіївна), а суфікси -ович, -ич — для чоловічих (Васильович, Анатолійович, Якович).

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.