Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Довідник з української мови

МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ

Іменник

Не з іменниками

1. Не виступає в ролі префікса і пишеться разом:

а) якщо іменник без не не вживається: нежить, несподіванка, неслух, негода, неуцтво;

б) якщо з не утворюються нові поняття з протилежним значенням і їх можна замінити словами, близькими за змістом: згода - незгода (= розбіжність), спокій - неспокій (= тривога), друг - недруг (= ворог).

2. Не виступає в ролі частки і пишеться окремо, якщо до іменника є протиставлення: не схвалення, а протест; не покірність, а опір; не довіра, а підозра.

Букви и, е в суфіксах -ич/к-, -ич/ок, -еч/к-, -еч/ок іменників зі зменшувально-пестливим значенням

Суфікси -ич/к-, -ич/ок уживаються в тих іменниках, що утворені від слів із суфіксами -иц-, -ик: мильничка (мильниця), розумничок (розумник). В інших іменниках уживаються суфікси -еч/к-, -еч/ок: онучечка, ріжечок.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.