Довідник з української мови

МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ

Іменник

Написання і відмінювання чоловічих та жіночих імен по батькові

Чоловічі імена по батькові утворюються за допомогою суфікса -ович, рідше -ич-. Жіночі імена по батькові утворюються з суфіксом -івн- (після букв на позначення голосних на письмі -ївн-). Вони відмінюються, як іменники відповідної відміни: Василь - Васильович, Васильовичем; Василівна, Василівною; Ігор - Ігорович, Ігоровичем; Ігорівна, Ігорівною; Юрій - Юрійович, Юрійовичем; Юріївна, Юріївною; Лука - Лукич, Лукичем; Луківна, Луківною (але Микола - Миколайович, Миколаївна; Григорій - Григорович, Григорівна).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.