Довідник з української мови

МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ

Іменник

Розбір іменника як частини мови

Послідовність розбору

1. Назва частини мови. Загальне значення.

2. Морфологічні ознаки:

а) початкова форма (називний відмінок однини);

б) власна чи загальна назва, означає істоту чи неістоту;

в) число (вказати, вживається в однині і множині чи лише в однині або лише в множині);

г) рід;

ґ) відміна, група (якщо є);

д) відмінок.

3. Синтаксична роль.

Білі гуси на озеро впали (О. Олесь).

Зразок розбору

Гуси - іменник, означає предмет, стоїть у початковій формі. Назва істоти (відповідає на питання хто?), загальна, множина (вживається тільки в множині), рід і відміна не розрізняються. Називний відмінок. У реченні виступає простим підметом.

(На) озеро - іменник, означає предмет, початкова форма — озеро. Назва неістоти (відповідає на питання на що?), загальна, однина (має форму однини і множини: озеро - озеٰра). Середній рід, II відміна, тверда група. Знахідний відмінок. У реченні виступає обставиною місця.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.