Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Довідник з української мови

МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ

Прикметник

Не з прикметниками

1. Не виступає в ролі префікса і пишеться разом:

а) якщо прикметник без не не вживається: невгамовний, нестерпний, недбалий;

б) якщо прикметник з не можна замінити словом, близьким за змістом: нерозумний (= дурний), неживий (= мертвий), нескладний (= простий).

2. Не виступає в ролі частки і пишеться окремо:

а) якщо до прикметника є протиставлення. Річка не широка, а вузька. Але: Річка неширока, але глибока (зіставляються непротилежні ознаки);

б) якщо між не і прикметником можна вставити слова є, був. Весна була не ранньою (Весна не була ранньою);

в) якщо прикметники мають пояснювальні слова з ні або далеко, аж ніяк, зовсім: нікому не потрібний, ні до чого не причетний, далеко не радісний, аж ніяк не схожий, зовсім не приємний.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.