Довідник з української мови

МОРФОЛОГІЯ. ОРФОГРАФІЯ

Прикметник

Не з прикметниками

1. Не виступає в ролі префікса і пишеться разом:

а) якщо прикметник без не не вживається: невгамовний, нестерпний, недбалий;

б) якщо прикметник з не можна замінити словом, близьким за змістом: нерозумний (= дурний), неживий (= мертвий), нескладний (= простий).

2. Не виступає в ролі частки і пишеться окремо:

а) якщо до прикметника є протиставлення. Річка не широка, а вузька. Але: Річка неширока, але глибока (зіставляються непротилежні ознаки);

б) якщо між не і прикметником можна вставити слова є, був. Весна була не ранньою (Весна не була ранньою);

в) якщо прикметники мають пояснювальні слова з ні або далеко, аж ніяк, зовсім: нікому не потрібний, ні до чого не причетний, далеко не радісний, аж ніяк не схожий, зовсім не приємний.


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.