Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

ПОВНИЙ НОВІТНІЙ ДОВІДНИК ШКОЛЯРА

УКРАЇНСЬКА МОВА

Орфоепія

Спрощення в групах приголосних

Збіг кількох приголосних утруднює вимову, саме тому українській мові властиве явище спрощення в групах приголосних, тобто явище втрати у вимові й на письмі одного із звуків такої групи:

[ждн] — [жн]: тиждень — тижневий;

[здн] — [зн]: виїздити — виїзний;

[стн] — [сн]: честь — чесний;

[стл] — [сл]: лестощі — улесливий;

[скн] — [сн]: блиск — блиснути;

[зкн] — [зн]: брязкіт — брязнути та ін.

Винятки: шістнадцять, кістлявий, пестливий, хвастливий, зап’ястний, хворостняк і под.

Не відбувається спрощення на письмі і в словах іншомовного походження (баласт — баластний, контраст — контрастний, турист — туристський, студент — студентський, агент — агентство).

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.