Повний новітній довідник школяра

Українська мова

Словосполучення

Пряма мова

Розділові знаки при прямій мові

Умовні позначення:

— слова автора;

— власне пряма мова.

У котре доводиться переконуватися в слушності мудрості Андре Моруа, який зауважував: «Розкриваючи співрозмовнику душу, ми раптом виявляємо, що зовсім нічого про себе не знаємо» (За О. Корніякою).

«Патріотизм цієї визнаної людини сягав не лише глибини душі, але й глибини кишені», — відзначав один із сучасників великого мецената Василя Симиренка (П. Вольвач).

«Чому такий в мене зробивсь?» — стала мати запитувати в Кармеля (Марко Вовчок).

«Яка краса!» — писав Рєпін з України (За І. Цюпою).

«Ця мова, — говорив учений-мовознавець І. Срезневський, — може рівнятися з освіченими мовами гнучкістю й багатством синтаксису... Мова поетична, музикальна, мальовнича».

«Що це може бути? — думав вартовий. — Може, засурмили на тривогу? »

Тоді, кажуть, виявився старший, їх отаман, і кинув йому капшук грошей, і промовив: «їдь собі, друже», — і сам, й усі його молодці зникли у пущі (За М. Вовчком).

«Ви молодий, а думаєте по-стародавньому, ніби справді сите черево на науку не квапиться, — усміхнулася приязно Галина й легко торкнулася плеча юнака: — Ходімо!» (Б. Антоненко-Давидович)


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити