Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

ПОВНИЙ НОВІТНІЙ ДОВІДНИК ШКОЛЯРА

УКРАЇНСЬКА МОВА

Складне речення

 

Складним називається речення, у якому дві або більше граматичні основи. Таке речення складається з частин, які за будовою нагадують прості речення (але не є ними, оскільки не завершені інтонаційно, мають у своєму складі сполучники, сполучні слова; часто одна частина речення залежить від іншої). Частини складного речення об’єднані за змістом за допомогою різноманітних смислових зв’язків, сполучників, сполучних слів та інтонації і є цілісним синтаксичним вираженням єдиної складної думки.

За метою висловлювання складні речення можуть бути розповідні, питальні та спонукальні, за інтонацією — окличні й неокличні.

Частини складного речення за будовою бувають двоскладні та односкладні, поширені й непоширені, повні та неповні.

Складні речення не слід плутати з простими реченнями, поширеними однорідними членами. Порівняйте:

 

 

Складне речення може бути безсполучниковим, сполучниковим (з підрядним чи сурядним зв’язком), зі змішаним типом зв’язку.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.