Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

ПОВНИЙ НОВІТНІЙ ДОВІДНИК ШКОЛЯРА

УКРАЇНСЬКА МОВА

Орфографія

Вживання апострофа

Апостроф пишеться перед я, ю, є, ї:

1. Після б, п, в, м, ф, якщо перед ним не стоїть приголосний, що належить до кореня (крім р): б’ються, п’ятдесят, здоров’я, рум’яний, жираф’ячий. Але: духмяний, морквяний, цвях, дзвякнути; черв’як, верб’я, торф’яний; розв’язати, возз’єднання.

2. Після р при роздільній вимові: пір’я, матір’ю, узгір’я, бур’ян, подвір’я.

3. Після префіксів та першої частини складних слів, що закінчуються на твердий приголосний: під’їзд, з’явитися, об’єднаний, роз’яснити, дит’ясла, пів’ящика, пів’юрти, пів’яблука, пан’європейський.

Після префіксів із кінцевим приголосним перед наступним і, є, а, о, у апостроф не пишеться: безіменний, загітувати, зекономити, зокрема.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.