Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

ПОВНИЙ НОВІТНІЙ ДОВІДНИК ШКОЛЯРА

УКРАЇНСЬКА МОВА

Самостійні частини мови

Іменник

Розбір іменника як частини мови

1. Слово. Назва частини мови.

2. Початкова форма (називний відмінок).

3. Власна чи загальна назва, назва істоти чи неістоти, конкретний чи абстрактний, матеріально-речовинний, одиничний чи збірний.

5. Число.

6. Відмінок.

7. Відміна, група (якщо є).

8. Особливості правопису.

9. Спосіб творення.

10. Синтаксична роль (якщо слово подається в реченні).

Зразки розбору

Українська пісня може кожне серце полонить (М. Рильський).

Пісня — іменник, поч. ф. пісня, загальна назва, назва неістоти, слово з конкретним значенням, жіночого роду, в однині, в називному відмінку; І відміна, м’яка група; пишеться без ь; слово непохідне; у реченні виступає підметом.

Серце — іменник, поч. ф. серце, загальна назва, назва неістоти, слово з конкретним значенням, середнього роду, в однині, в знахідному відмінку; II відміна, м’яка група; пишеться без д (відбулося спрощення на письмі та у вимові); слово непохідне; у реченні виступає прямим додатком.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.