Повний новітній довідник школяра

Українська мова

Самостійні частини мови

Займенник

Зразки розбору займенника

Дельфіни його спостерігають. Табунам невтомних цих дітей моря вітрильник біліє, мов якийсь дивний, поволі пливучий палац. Жодного судна навстріч... (О. Гончар)

Його — займенник, поч. ф. — він; особовий; у чоловічому роді, родовому відмінку однини; пишеться з буквосполученням йо; простий за будовою, непохідний; у реченні виступає додатком.

Цих — займенник, поч. ф. — цей; вказівний; у родовому відмінку множини; пишеться з и; простий за будовою, непохідний; у реченні виступає означенням.

Якийсь — займенник, поч. ф. — якийсь; неозначений; у чоловічому роді, називному відмінку однини; пишеться з часткою -сь разом; складний за будовою: питальний займенник який + частка -сь; у реченні знаходиться в складі порівняльного звороту (обставини).

Жодного — займенник, поч. ф. — жодний (жоден); означальний; у середньому роді, родовому відмінку однини; простий за будовою, непохідний; у реченні виступає означенням.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити