Граматика української мови

ПРИСЛІВНИК

7. ОСНОВНІ ТИПИ АДВЕРБІАЛЬНОЇ ДЕРИВАЦІЇ

АНАЛІТИЧНІ ПРИСЛІВНИКИ З ДОПУСТОВИМ ЗНАЧЕННЯМ

 

Відіменникові аналітичні прислівники із значенням допустовості базуються на прийменникових формах лише двох відмінків — давального та родового, причому кожен з них поєднується з обмеженою кількістю прийменників. Так, давальний відмінок значення умови, незважаючи на яку реалізується дія, виражає з двома похідними прийменниками всупереч і наперекір, а родовий з одним похідним прийменником — незалежно від: «Всупереч живим фактам, наперекір здоровому розуму ці горе — теоретики твердять про «відмирання народної творчості» (М. Рильський); «Наперекір суховіям та чорним бурям повсюди йде вона [біла акація] за людиною, заходячи аж сюди, до самого мертвого моря, де, крім солі, вже ніщо не росте...» (О. Гончар); «Я мушу виконувати обов'язок гостинного господаря незалежно від цього листа» (Ю. Смолич).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.