УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО
СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ

Другорядні члени речення

Текст для диктанту

***

Непомітно, наче риба в глибині, пропливають літа; не вловити їх неводом, ні вороними кіньми догнати, і не прийдуть вони до тебе, як ті далекі родичі, в гості.

Ще ярими дощами весна не сипне, а жайворонок виманює господаря з плугом, далі зозуля зорює в садах, а там, дивися, зазеленіє поле і картопля у землю проситься. Тільки з городиною впораєшся — засріблиться коса на лузі, далі жнива поспівають, і заспівають шляхи від ранку до півночі. Чи ж помітиш, як на стернях вітри спасову бороду заколишуть і осінній дощ натягне сизу сітку над кущоватою озиминою?

Потім прийдуть майстри-морози, повіють сніги, і принишкне напівголодне село до весни, коли знову зозуля довгі роки буде кувати, а комусь і одного пожаліє.

Під першим громом розмерзається земля! Може, вона, проростаючи імлистим паром, ще раніше викинула зі своїх грудей холод, але так говорить давнє повір’я.

(136 сл.) За М. Стельмахом


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити