Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО
СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ

Просте ускладнене речення

Узагальнюючі слова при однорідних членах речення

При однорідних членах речення можуть бути слова, які об'єднують в одну групу перелічувані предмети. Такі слова називаються узагальнюючими:

І земля, і вода, і повітря — все поснуло (М. Коцюбинський).

Узагальнююче слово є тим самим членом речення, що й однорідні члени, і найчастіше буває займенником та прислівником: все, всі, ніхто, ніщо, скрізь, кругом, навкруги, всюди, ніде, завжди, ніколи та ін.

Залежно від місця узагальнюючого слова змінюється інтонація речення. Якщо узагальнююче слово стоїть після однорідних членів, то воно вимовляється підвищеним голосом, чому передує тривала пауза. Якщо узагальнююче слово стоїть перед однорідними членами, то голос на ньому знижується, робиться невеличка пауза. Однорідні члени в кожному разі вимовляються з перелічувальною інтонацією.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.