Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО
СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ

Види складних речень

Складнопідрядні речення з кількома підрядними

Складнопідрядні речення з кількома підрядними поділяються на супідрядні та послідовною підрядністю.

У супідрядних реченнях усі підрядні залежать від головного речення.

Розрізняють такі види супідрядних речень:

1. Підрядні речення відносяться до одного з членів головного речення і відповідають на те саме питання:

Сідай, Володю, та розкажи нам про себе, звідки ти родом, як став переможцем (3 журналу). Сідай, Володю, та розкажи нам про себе (що?) звідки ти родом, (що?) як став переможцем.

2. Підрядні речення відносяться до різних членів головного речення:

За селом, що розстелилося перед ними в буйній зелені, похмуро здіймалась, як величезний верблюд, двогорба висота (О. Гончар). За селом похмуро здіймалась двогорба висота, що розстелилося перед ними (яка?) в буйній зелені (як?) як величезний верблюд.

Супідрядні речення можуть поєднуватись одне з одним єднальними сполучниками:

Їздові підкладали під колеса каміння, щоб підводи не скочувались назад і коні відпочивали (О. Гончар).

Якщо супідрядні речення поєднуються єднальним сполучником, то перед сполучником і, що не повторюється, кома не ставиться.

У реченнях з послідовною підрядністю кожне з наступних підрядних залежить від попереднього підрядного: перше стоїть при головному (підрядне першого ступеня), друге залежить від першого підрядного (підрядне другого ступеня), третє — від другого підрядного (підрядне третього ступеня), четверте — від третього підрядного (підрядне четвертого ступеня) тощо.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.