УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО
ДІЛОВА УКРАЇНСЬКА МОВА

Правила ввічливого листування

— Будьте уважні до адресата, дбайте про його гарний настрій, коли він читатиме лист.

— Пам’ятайте про кличний відмінок у звертанні: мамо, матусенько, тату, татусику, бабусенько, дідусю, Ганнусю, Наталочко, Ярославе, Маріє Іванівно, Василю Петровичу.

— Вибирайте для листування цікаві теми.

— Обов’язково відповідайте на одержані листи.

— Уважно ставтеся до вибору форм ввічливості в кінці листа.

Автор листа вибирає форму звертання до людини, якій пише. До старших людей звертаються шанобливо— на Ви, до близьких, рідних, друзів, ровесників — на ти.

Лист обов’язково починається звертанням і закінчується словами ввічливості: до побачення, до зустрічі, мої привітання всім родичам, чекаю відповіді, на цьому закінчую, відгукніться на мій лист, на все добре тощо.

Після слів увічливості ставиться ім’я автора листа і дата написання.


Любий дідусю!

Незабаром літні канікули, і я збираюся до тебе. Не дочекаюся, коли матиму багато вільного часу! Читатиму,, малюватиму, їздитиму на велосипеді, а вже про річку й згадувати боюся: ти ж пускатимеш мене на річку купатися і ловити рибу?! Я допомагатиму тобі в садку, на городі. Дуже хочу доглядати за корівкою, годувати курей і кроликів.

Я скучив за всіма.

Як здоров’я твоє і бабусі? Передавай привіт від мене Миколці, Петрику і Наталці. Тобі шлють вітання тато, мама, Катруся.

До зустрічі! Твій онук Юрасик.

15 травня 2008 р.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити