Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО
ДІЛОВА УКРАЇНСЬКА МОВА

Ділові листи

Лист — це поширений вид документації, один із способів обміну інформацією. Службові листи належать до основних засобів встановлення та підтримання офіційних, службових контактів між підприємствами, установами, фірмами та закладами.

За тематичною ознакою кореспонденцію поділяють на:

— ділову;

— комерційну.

За допомогою ділових листів вирішують організаційні питання, правові проблеми, питання економічних відносин кореспондентів. Ділові листи відрізняються різноманіттям форм: це може бути розписка, повідомлення, запрошення, протокол, рекламний проект тощо. Ділова кореспонденція завжди має офіційний характер.

За функціональною ознакою ділові листи поділяються на ініціативні листи та листи-відповіді:

1. Листи, що потребують відповіді: листи-прохання, листи-звернення, листи-пропозиції, листи-запити, листи-вимоги.

2. Листи, що не потребують відповіді: листи-нагадування, листи-підтвердження, листи-попередження, листи-повідомлення, супровідні листи.

Комерційні листи фіксують укладення і виконання комерційної угоди. За їх допомогою вирішуються питання збуту продукції (послуг) і постачання. До суто комерційних видів ділової кореспонденції належать:

— листи-запити;

— пропозиції;

— листи-рекламації;

— відповіді на ці види листів.

Реквізити:

1. Назва організації.

2. Довідкові відомості про організацію.

3. Дата документа.

4. Реєстраційний номер документа.

б. Посилання на номер і дату вхідного документа.

6. Адресат.

7. Текст документа.

8. Підпис.

9. Відмітка про виконавця.

загрузка...

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.