УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО
МОРФОЛОГІЯ

Іменник

Назви істот і неістот

За значенням усі іменники поділяються на назви істот і неістот.

До істот належать:

— назви людей (дівчинка, жінка, юнак, герой, боягуз);

— назви тварин, птахів, риб, плазунів, комах (лев, ведмідь, горобець, орел, окунь, сом, гадюка, ящірка, муха, бабка);

— міфологічні та демонічні назви (домовик, відьма, Баба-Яга, русалка).

Іменники на позначення назв істот у називному відмінку відповідають на питання хто?, а в знахідному — кого? (Н. в. хто? учень, дитина; Зн. в. кого? учня, дитину).

До неістот належать іменники, що означають сукупність людей, тварин (народ, колектив, рій, плем'я, стадо), які в називному й знахідному відмінку відповідають на питання що? (Н., Зн. в. що? народ).


Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами. Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посилання на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.