УКРАЇНСЬКА МОВА. ПІДГОТОВКА ДО ЗНО
МОРФОЛОГІЯ

Іменник

Рід іменників

Усі іменники, крім тих, що вживаються тільки в множині, належать до певного роду: чоловічого, жіночого або середнього (син, кравець, пристрій, день — чоловічий рід; скатертина, стіна, жінка, радість — жіночий рід; місто, море, вікно — середній рід).

Окрему групу іменників становлять іменники спільного роду (сирота, базіка, замазура, нечупара), їх рід можна визначити за змістом речення.

Деякі іменники чоловічого роду (назви осіб за професією або діяльністю) вживаються на позначення і чоловічої, й жіночої статі (ректор Володимир Іванович, декан Наталія Петрівна).

Рід невідмінюваних іменників, запозичених з інших мов, визначається так: усі загальні назви — назви неістот — належать до середнього роду (меню, ательє, журі), іменники, що означають осіб чоловічої статі, назви тварин, належать до чоловічого роду (маестро, аташе, какаду, поні, грізлі), іменники, що означають осіб жіночої статі, належать до жіночого роду (леді, мадам).


ЦЕ ТРЕБА ЗНАТИ!

Рід іменників розрізняють тільки в однині й визначають за формою однини: хліб, мрія, пол е. Якщо іменник вживається тільки у множині, то він граматичного роду не має: жнива, вершки.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити