Українська мова : комплексне видання для підготовки до ЗНО і ДПА - 2019

ФОНЕТИКА

Звуки мови

Мова людського суспільства - це звукова мова. Для передачі своїх думок у розмові ми використовуємо звуки, які можна виокремити з потоку мовлення.

Мовні звуки є результатом повітряних коливань, утворених за допомогою мовного апарату. Мовний апарат складається з дихального апарату, гортані та трьох надгортанних порожнин.

Поняття звук є широким, його використовують у фізиці (на позначення коливальних рухів повітря) і в лінгвістиці (на позначення найменшої неподільної одиниці мови):

image1

Найменші неподільні одиниці звукової системи мови, за допомогою яких ми розрізняємо слова та їхні форми, називають фонемами.

У мовознавстві паралельно використовують два терміни на позначення одиниці мови - «звук» та «фонема».

У сучасній українській мові виділяють 6 голосних і 32 приголосних фонеми.

image2

Кількість звуків в індивідуальному мовленні величезна, практично безмежна. Наприклад, [е] під наголосом звучить не так, як у ненаголошеній позиції: [сеило], [села]. Звуки, вимовлені різними людьми, можуть відрізнятися висотою тону, тривалістю, силою, тембром.Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити