Українська мова : комплексне видання для підготовки до ЗНО і ДПА - 2019

СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ

ПРОСТЕ РЕЧЕННЯ

ПРОСТЕ УСКЛАДНЕНЕ РЕЧЕННЯ

Узагальнювальні слова

При однорідних членах речення нерідко вживають узагальнювальні слова. Кожне з таких слів (словосполучень чи сполучень слів) є об'єднувальною назвою до перерахованих у реченні істот, предметів, їхніх ознак, різних подій.

Узагальнювальні слова є тими самими членами речення, що й однорідні члени, і вживаються вони або перед однорідними членами, або після них: Багато вррогів має виноград: і і шкідників, і бур'яни . На будинках, на деревах, на парканах - усюди червоний відблиск (Марко Вовчок).

У ролі узагальнювальних слів уживають слова різних частин мови, однак найчастіше - займенники та прислівники: усе, усі, ніхто, ніщо, усюди, скрізь, ніде тощо.

Не можна сплутувати речення, ускладнені відокремленими прикладками, з реченнями з узагальнювальними словами: Це був Григорій Сковорода (який?) - філософ, письменник та композитор. У цьому реченні ставимо тире перед відокремленими прикладками, а не після узагальнювального слова.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити