Українська мова : комплексне видання для підготовки до ЗНО і ДПА - 2019

СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ

СКЛАДНЕ РЕЧЕННЯ

СКЛАДНОПІДРЯДНЕ РЕЧЕННЯ

Розділові знаки в складнопідрядному реченні з кількома підрядними

1. На межі частин складнопідрядного речення майже завжди ставимо кому: Розкажи, як за горою сонечко сідає, яку Дніпра веселочка воду позичає (Шевченко).

2. Між однорідними підрядними реченнями, які з'єднані неповторюваними сполучниками сурядності і, й, та, кому НЕ ставимо: Він не раз розказував, що тут здавна рибу ловили руками і ставки аж кишать дичиною. [ ], що ( ) і ( ).

Коли кінчається довгий день і гостра спека змінюється м'яким атласним літеплом, на токах запалюють електричні ліхтарі (Гончар). коли ( ) і (), [ ].

3. Якщо підрядні однорідні речення поширені і не з'єднані між собою сурядними сполучниками, то вони можуть відділятись одне від одного крапкою з комою: Міряли ви її безмірні шляхи зелених та рівних степів, де ніщо не забороняло вашим очам виміряти їх уздовж і впоперек; де одні тільки високі могили нагадують вам про давнє життя людське; де синє небо, побратавшись з землею, розгортає над нею своє блакитне шатро (Панас Мирний).

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Віртуальна читальня освітніх матеріалів для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2008-2020 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.