Українська мова : комплексне видання для підготовки до ЗНО і ДПА - 2019

СИНТАКСИС І ПУНКТУАЦІЯ

СКЛАДНЕ РЕЧЕННЯ

СКЛАДНОПІДРЯДНЕ РЕЧЕННЯ

Розділові знаки в складнопідрядному реченні з кількома підрядними

1. На межі частин складнопідрядного речення майже завжди ставимо кому: Розкажи, як за горою сонечко сідає, яку Дніпра веселочка воду позичає (Шевченко).

2. Між однорідними підрядними реченнями, які з'єднані неповторюваними сполучниками сурядності і, й, та, кому НЕ ставимо: Він не раз розказував, що тут здавна рибу ловили руками і ставки аж кишать дичиною. [ ], що ( ) і ( ).

Коли кінчається довгий день і гостра спека змінюється м'яким атласним літеплом, на токах запалюють електричні ліхтарі (Гончар). коли ( ) і (), [ ].

3. Якщо підрядні однорідні речення поширені і не з'єднані між собою сурядними сполучниками, то вони можуть відділятись одне від одного крапкою з комою: Міряли ви її безмірні шляхи зелених та рівних степів, де ніщо не забороняло вашим очам виміряти їх уздовж і впоперек; де одні тільки високі могили нагадують вам про давнє життя людське; де синє небо, побратавшись з землею, розгортає над нею своє блакитне шатро (Панас Мирний).


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити