Українська мова : комплексне видання для підготовки до ЗНО і ДПА - 2019

ОРФОГРАФІЯ

Правопис власних та загальних назв

Власні іменники переважно вживають в однині, їх не змінюють за числами (Крим, Рим, Наталка, Чумацький Шлях), хоча й можливі форми множини (родина Садовських, тріо Мареничів, три Ольги), деякі власні іменники відомі тільки у формі множини (Черкаси, Карпати, Ромни, Чернівці).

Українські й інші слов'янські прізвища, що мають закінчення іменників І та II відміни відмінюють як відповідні іменники І та II відміни: Гмиря, Гмирі, Гмирею і т.д., Гнатюк, Гнатюка, Гнатюкові (Гнатюку) і т.д.

Прізвища прикметникового типу на -ий, -їй відмінюються як відповідні прикметники: Андрієвський - Андрієвського, Кобилянська - Кобилянської.

Жіночі прізвища на приголосний та о не відмінюються: Марія Семенюк - Марії Семенюк, Ніна Бойко - Ніни Бойко. АЛЕ чоловічі прізвища на —ко відмінюємо: Франка, Франком...

Географічні назви з іменниковими закінченнями (українські, а також іншомовні) відмінюються як звичайні іменники I, II, III відмін: Африка - Африки, в Африці; Буг - Бугу, на Бузі·, Об - Обі, Об'ю, на Обі.

Якщо прізвище складається з двох частин, то відмінюємо обидві частини: Нечуй-Левицький - Нечуя-Левицького, Нечуєм-Левицьким, Карпенко-Карий - Карпенком-Карим - Карпенкові-Карому.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити