- Дієприкметниковий зворот - ДІЄПРИКМЕТНИК - ПОВНОЗНАЧНІ ЧАСТИНИ МОВИ - МОРФОЛОГІЯ - Українська мова : комплексне видання для підготовки до ЗНО і ДПА - 2019

Українська мова : комплексне видання для підготовки до ЗНО і ДПА - 2019

МОРФОЛОГІЯ

ПОВНОЗНАЧНІ ЧАСТИНИ МОВИ

ДІЄПРИКМЕТНИК

Дієприкметниковий зворот

Дієприкметник разом із залежними від нього словами становить дієприкметниковий зворот.

У вимові дієприкметниковий зворот виділяємо інтонацією, а на письмі - комами. Дієприкметниковий зворот у реченні виступає означенням.

Дієприкметниковий зворот може стояти перед пояснюваним словом чи після нього: На п'ять воріт зачинена Полтава ховає очі в тихі явори (Костенко). Цигани водили за собою ведмедів, приручених і навчених різним нехитрим штукам (Остап Вишня).

Розділові знаки при дієприкметникових зворотах

Дієприкметниковий зворот, що стоїть після пояснюваного слова, завжди виділяється комами: Колос, викупаний сонцем, вклонявся землі (Стельмах). Повітря, густо нагріте сонцем, аж ворушиться.

Дієприкметниковий зворот, що стоїть перед пояснюваним словом, комами, як правило, не виділяється: З-під порослої травою гори дзюрчав струмок. Жінка простягла свої натруджені працею руки.


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити