Українська мова : комплексне видання для підготовки до ЗНО і ДПА - 2019

МОРФОЛОГІЯ

ПОВНОЗНАЧНІ ЧАСТИНИ МОВИ

ПРИСЛІВНИК

Значення, морфологічні особливості, синтаксична роль

Прислівником називаємо незмінну частину мови, яка виражає ознаку дії (стану) або ознаку іншої ознаки і відповідає на питання як? де? куди? коли? звідки? чому? навіщо? яким способом? скільки? якою мірою?Міцно і щиро стискаю вашу руку (Леся Українка). Море - надзвичайно гарного кольору (Коцюбинський). Прислівники є незмінюваними словами.

Прислівники найчастіше залежать від дієслів, зрідка - від дієприкметників, дієприслівників, прикметників та інших прислівників, виступаючи здебільшого в реченні обставинами до них.

Прислівники можуть залежати від іменників, і тоді вони виступають означенням: Не потребують вони щоранку кави по-варшавському, (якої кави? - по-варшавському).

Прислівники треба, можна, жаль, шкода, нема, необхідно, пора, потрібно, соромно, прикро тощо виконують роль головного члена речення в безособових реченнях: Що нам потрібно зробити?


Help with assignments by Writix

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити