Основи валеології - Валецька Р. О. 2007

РОЗДІЛ 9

ІНДИВІДУАЛЬНА ОЗДОРОВЧА СИСТЕМА ЯК ОСНОВА ПОВНОЦІННОГО ДОВГОЛІТНЬОГО ЖИТТЯ

9.1. Сутність оздоровчих систем

Людина є частиною природи. Взаємодіючи з іншими її компонентами, вона живе за її загальними законами, бере участь в обміні з довкіллям речовинами, енергією, інформацією.

Кожний подразник зовнішнього середовища сприймається людськими рецепторами.   Важливе значення для людського організму мають такі довколишні чинники, як світло, температура, тиск, вода. Природним подразником організму є хлор.

На тілі людини знаходиться близько 250 тисяч точок, які сприймають холод, і майже 30 тисяч, які реагують на тепло. Холод регулює різні процеси життєдіяльності організму.

Встановлено, що при обливанні або занурені в холодну воду рівень гормонів надниркових залоз природним шляхом підвищується до оптимального і протягом 8-9 год тримається в межах життєдіяльності здорового організму, а ввечері знижується. Повторне обмивання ввечері знову виводить цей рівень на оптимальний. При цьому виснаження кори надниркових залоз не відбувається. Тобто підтримується рівень здоров'я природним шляхом.

На тілі людини розміщені й біологічно активні точки (БАТ). Існує наукове припущення, що це електромагніторецептори. Від дії на БАТ в мозку виробляються біологічно активні речовини - ендофріни та енкефіли. Після обливання чи занурення людини у воду виникає відчуття радості, бадьорості, оптимізму, впевненості, зникає страх. Ендорфіни і енкефіли виявляють і протибольову дію. Такий протибольовий ефект у 25-100 разів перевищує дію наркотика морфію.

На думку деяких учених, за дефіциту ендорфінів та ендокефалінів людина постійно почувається не вдоволеною, роздратованою, недоброзичливою, сварливою. Внутрішній дефіцит цих речовин вона намагається компенсувати введенням ліків або наркотичних речовин.

Дія холоду припиняє в організмі процеси тканинного окислення, організм починає виробляти велику кількість тепла. Температура біля клітин миттєво сягає 42,2 °С.   Виробленого тепла досить для оздоровлення хворих клітин. Відомо, що при температурі тіла 39 °С майже всі віруси гинуть. Відомо також, що при температурі 39 °С організм активно виробляє інтерферон. Опірність організму до збудників хвороб зростає в багато разів. Отже, підвищення температури при обливанні діє до 5 хвилин. Переохолодження також не може бути, бо протидією на холод служить реакція вироблення організмом тепла.

Холод - чудова гімнастика і для судин. Протягом 3-4 місяців загартування відновлюється і нормалізується судинний тонус. Відступають такі недуги, як вегетосудинна дистонія, гіпертонічна хвороба, атеросклероз.

Холодна вода знімає електричний потенціал шкіри. А через шкіру можна змінювати природним шляхом електричний потенціал мозку. З мозку до внутрішніх органів надходять сильні рефлекторні імпульси, які збільшують кровопостачання органів.  Артеріальний тиск нормалізується.

Стоячи босоніж на землі, дихаючи, обливаючись, людина насичується живою енергією повітря, води, землі. З повітря вона засвоює легкі іони, які є носіями енергії. У їхній присутності засвоюється кисень. Дихаючи, людина поглинає азот з повітря, а з нього організм синтезує білки. Наукові дані свідчать, що живий білок є трансформатором енергії.

Зараз у науці прийнята полімерна теорія води. Структурована вода має властивості, сумісні з водою та кров'ю організму. У природі структурованою водою є тала. Тому за допомогою структурованої води можна здійснювати регуляцію процесів організму, зокрема кровопостачання. Вода забезпечує активізацію генетичного коду, тобто виступає рушієм, що запускає генетичний код — процес управління послідовністю хімічних реакцій.

Якщо користуватися структурованою водою, то молекулярна пам'ять людини буде стійкішою. Творча людина, вирішуючи творчі завдання, опиняється в стані термодинамічної нестабільності. Мозок доводиться до такого збудження, коли відбуваються зміни в клітинній воді. Розпад клітинної води найчастіше супроводжується головними болями та іншими відхиленнями організму. Обливаючись холодною водою, людина постійно поповнює вміст структурованої води в організмі.

Одним із засобів оздоровчих систем є свідоме утримання від їжі. Якщо людина хоча б один раз в тиждень не вживає їжі, вона вчиться відновлювати своє природне внутрішнє живлення. Під час свідомого «терпіння» (утримання від їжі і води упродовж 42 год) підвищується концентраційна функція нирок. Організм активно позбавляється шлаків і радіонуклідів, онкоклітин - імунна система вивільняється від обов'язку перетравлення їжі й переключається на знешкодження онкоклітин. Отже, природне оздоровлення є профілактикою і позбавленням від хвороб.

Серед найпопулярніших систем природного оздоровлення організму - оздоровчі системи Порфирія Іванова, Поля Брега, Бориса Болотова, Омельченка тощо.


Personalised Essay Writing Service for You

Відвідайте наш новий сайт - Матеріали для Нової української школи - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити